Залиште заявку на дизайн-проект

Зворотний дзвінок

Напишіть нам

new-stat - Spectroom
Вибір кольору для інтер'єру. Зелений.

Всі ми неодноразово чули про вплив кольору на сприйняття людини. Також багато хто знає про заспокійливі властивості зеленого кольору. Але мало хто замислювався, що зелений, ставлячись до холодної гамі кольорів, також може сприйматися як теплий колір.

Своїм створенням зелений зобов'язаний теплому і життєрадісного жовтого і холодного і спокійного синьому. Якщо змішувати ці два кольори в рівній пропорції, то отримаємо чистий зелений колір. Але варто нам змінити пропорції, і ось перед нами вже величезна кількість різних відтінків зеленого: від бірюзового до яблучно-зеленого. І вже зовсім інше ставлення до даного кольору. Відтінки, наближені до жовтого, додають енергії та сприймається як теплий колір, до синього - навпаки пригнічує емоції.

Також величезну роль грає насиченість кольору. Чим яскравіше колір, тим більше його вплив на настрій дивиться.

Найбільш сприятливим для сприйняття вважається колір зелені в різної насиченості. Але це не означає, що якщо при створенні дизайну інтер'єру використовувати саме цей колір, то кімната обов'язково вийде вдалою. Ні. Тут необхідно зрозуміти призначення приміщення, характер проживають в ній людей.

Вченими було доведено, що при зміні настрою людина схиляється до тих чи інших відтінків одного і того ж кольору. Чим важче на душі у людей, тим ближче їм темні, похмурі відтінки, але варто настрою покращитися, як пристрасті схиляються до більш світлим і яскравим тонам.

Тому не можна керуватися короткочасним настроєм при виборі кольору в кімнату. Скоро Ви можете пошкодувати про це. Краще давайте розберемося по порядку.

Отже, якщо вже ми говоримо про зелений, то уявімо, що у нас є квартира, яку нам потрібно оформить саме відтінками цього кольору.

Передпокій . Це перше, що ми бачимо, увійшовши в квартиру. Зазвичай це невелике приміщення з відсутністю природного освітлення. Яскравим тонам тут не місце. Ідеально в дизайні інтер'єру передпоко юбудуть виглядати приглушені світлі і темні тони зеленого в поєднанні з іншими кольорами, наприклад коричневим або сірим. До речі саме сірий прекрасно врівноважує яскраві тони будь-якого кольору. Тому використовуючи цей колір можна собі дозволити зробити невелике вкраплення яскравого тону, наприклад декоративної вази або панно.

Вітальня . Призначення цього приміщення - спільний відпочинок сім'ї, прийом гостей. Ось тут може розгорнутися фантазія. Тут можна використовувати всі відтінки зеленого, звичайно, не одночасно, а в поєднанні з іншими тонами або кольорами. Наприклад. якщо в дизайні вітальні пофарбувати всі стіни пастельним оливковою, а одну зі стін виділити більш насиченим тоном цього ж відтінку, то кімната вийти затишною і привітною. Головне - не змішувати різні тони в хаотичному порядку. Тут повинен бути тонкий підхід і почуття міри.

Кухня . Тут не варто захоплюватися синіми тонами в зеленому кольорі. Краще, якщо в дизайні кухні буде більш жовтий або трав'янистий зелений колір. Ці відтінки в будь-яких варіантах насиченості прекрасно поєднуються з білим, жовтим, помаранчевим, коричневим або молочним. Але не варто використовувати одночасно кілька яскравих кольорів, краще доповнювати насичений тон пастельним. Тоді дизайн кухні буде не тільки будити апетит після сну або робочого дня, а й гармонійно сприйматися оком.

Дитяча кімната . Зазвичай приміщення для проживання дітей оформляють яскравим буйством фарб. Але чи не краще дотримуватися будь-якої схеми не перевищує п'яти кольорів? Яскраві тони на тлі спокійних кольорів не будуть сильно порушувати психіку дитини, при цьому створюючи в кімнаті настрій свята. Для прикладу можна використовувати наступну композицію для створення дизайну дитячої кімнати: молочний колір, сірий колір, зелений у відтінку кольору яблука, небесно блакитний і трохи червоного або малинового.

Спальня . Це місце відпочинку. У дизайні спальної кімнативарто подумати про спокійних тонах наближених до синього. Бірюзовий, смарагдовий, як в пастельному так і насиченому виконанні. У поєднанні з білими, бежевими і коричневими тонами можна отримати гармонійний інтер'єр.

Санвузол. Так, в санвузлі теж можна використовувати зелений. І не тільки в світлих тонах, але і в яскравих і барвистих. Білий санфаянс прекрасно гармонує з будь-якими відтінками зеленого кольору.

Експериментуйте, шукайте нові рішення. Поєднуйте зелений як з гармонійними тонами, так і з контрастним червоним. Але не забувайте про насиченість кольорів, щоб Ваш інтер'єр квартири був затишним, а не виглядав палітрою художника.

23.07.2017г.
Розповісти друзям: