Залиште заявку на дизайн-проект

Зворотний дзвінок

Напишіть нам

new-stat - Spectroom
Лампочки та їх різновиди

Немає жодного приміщення, де б не використовувалося штучне освітлення, тому питання вибору типу ламп стоїть для кожного. І в цій статті ми поговоримо про різновидах електричних ламп, їх плюси і мінуси, про те, де яку лампу краще використовувати і до яких освітлювальних приладів вони краще підходять.

Всі лампи, незалежно від типу мають цоколь. Вони розрізняються за розміром, зовнішнім виглядом і типом кріплення. Цифри в кінці маркування означають розмір цоколя.

На цоколях E14, E27 і Е40 використовуються для ламп розжарювання різних розмірів і являють собою циліндр з різьбленням.

На цоколях типу G мають штикові спосіб монтажу і використовуються в люмінесцентних і галогенних лампах. Розрізняють такі види: G4, GU5.3, GU10.

На цоколях типу GX53, GX70 застосовуються в світлодіодних лампах, які ще називають таблетками.

Поворотний цоколь G13 ви можете побачити на трубчастих лампах денного світла.

Варто зауважити, що LED лампи (світлодіодні) сьогодні представлені з цоколями всіх типів і можуть з легкістю замінити їх в практично будь-якому освітлювальному приладі.

 виды цоколей

 

 

Лампи розжарювання

Саме цей тип ламп з'явився найпершим. І незважаючи на видозміни, що відбулися з лампою за весь період існування, принцип роботи залишився незмінним. Лампа являє собою цоколь з запобіжником і контактами, скляну колбу, всередині якої в вакуумі нагрівається спіральна нитка, в результаті чого випромінюється світло жовтого кольору. З одного боку таке освітлення у багатьох асоціюється з затишком, з іншого - сильно спотворює природний колір предметів.

Застосовуються такі лампи в будь-яких приміщеннях і в різноманітних освітлювальних приладах від точкових світильників до торшерів.

Перевагами таких ламп є їх невисока вартість, широкий асортимент, різноманітність форм і простота монтажу. Але незважаючи на це, на сьогоднішній день такі лампи є одними з найбільш енерговитратних. До того ж лампи розжарювання сильно нагріваються, що обмежує їх використання, наприклад, в натяжних стелях, в близькості з легкозаймистими матеріалами. Ще одним істотним недолікомє їх недовговічність. Такі лампи легко виходять з ладу при перепадах напруги в електромережі.

лампы накаливания в интерьере

лампи розжарювання в інтер'єрі

Галогенні лампи

По суті це модифіковані лампи розжарювання. Усередині кварцових колб знаходиться газ з домішками йоду і брому, що дозволяє збільшити світіння в два-три рази при меншому енергопортебленіі. Часто застосовуються в точкових світильниках, бра, люстри. До плюсів даних ламп можна віднести їх розмір. Такі лампи більш стійкі до механічних пошкоджень, мають більш тривалий термін служби, на відміну від ламп розжарювання при дотриманні правил монтажу та експлуатації. Низький рівень споживання енергії та високу світловіддачу також варто віднести до переваг даного типу ламп.

Недоліки: перепади напруги виводять такі лампи з ладу, тому для їх використання краще використовувати трансформатор, який буде вирівнювати скачки, а не підключати до мережі 220В. Такі трансформатори варто встановлювати в легкодоступних місцях для зручної заміни в разі поломки. Найкращим місцем будуть верхні полиці шаф, в інших випадках трансформатори ховаються в стелю з доступом через найближчим отвір для точкового світильника.

 

использование галогенных ламп в интерьере

використання галогенних ламп в інтер'єрі

Люмінесцентні лампи

Різновид цього типу ламп, призначений для житлових приміщень ще називають енергозберігаючих або економки. І це не просто так: їх робота побудована на роботі люмінофорів, що при меншому споживанні електроенергії дозволяє виробляти яскраве м'яке світло. Є кілька типів люмінесцентних ламп, які дозволяють використовувати їх в різних типах приміщень і під відкритим небом.

Варто зауважити, що світловий потік люмінесцентних ламп може бути різним від жовтого до холодного білого.

Рекомендується вмикати-вимикати такі лампи один-два рази на добу, що дозволить продовжити їх термін служби.

До достоїнствможна віднести високу світловіддачу і економічність. Підвищений термін служби (до 10-20 разів довше звичайних ламп розжарювання). Не нагріваються, мають різну форму.

некоторые формы люминесцентных ламп

деякі форми люмінесцентних ламп

До недоліків віднесемо можливе неприємне мерехтіння, негативну реакцію на перепади напруги і часте включення / вимикання.

Окремо зауважимо, що такі лампи не можна викидати з побутовими відходами, так як містять токсичні речовини. Їх потрібно здавати в спеціальні пункти для утилізації.

люмінісцентні лампи в інтер'єрі

люмінісцентні лампи в інтер'єрі

Світлодіодні лампи (Led)

Все більше і більше набирають популярність лампи на основі світлодіодів. Вони не тільки дуже економічні в експлуатації, але і мають високу світловіддачу. Світло дає напівпровідник під дією струму. Світловий потік може бути практично будь-якого кольору.

На сьогоднішній день світлодіоди використовуються і в якості декоративного прихованого підсвічування і для освітлення сходів і меблів, з LED стрічок роблять світильники всіляких форм і розмірів. А використання світлодіодних ламп в декоративних гірляндах і підсвічуванні техніки і навіть іграшок стало зовсім звичним. Застосування світлодіодів обмежена тільки Вашою фантазією.

Світлодіоди майже не нагріваються, тому для натяжних стель цей тип ламп буде кращим рішенням. Еклологічни, довговічні, мають невеликі розміри.

В санвузлах можна використовувати лампи при напрузі 12-24В.

Але за все доводиться платити і світлодіодні лампи тому підтвердження. В даний момент це один з найдорожчих типів ламп. Також до мінусів варто віднести той факт, що світлодіод, незважаючи на високу світловіддачу, все таки досить малий, дає спрямований пучок світла і для рівномірного освітлення приміщення таких джерел світла знадобиться багато. Також світлодіоди погано реагують на перегрів, тому їх не варто використовувати в світильниках з закритим типом плафона.

использование в интерьере светодиодных светильников

використання в інтер'єрі світлодіодних світильників

Для тих, хто планує ставити диммер (светорегулятор) варто уважно вивчити його характеристики, так як не всі диммери підходять до всіх типів ламп.

Про те скільки ламп і якого типу потрібно використовувати в приміщенні для комфортної освітленості ми поговоримо наступного разу.

Сохранить

24.09.2017г.
Розповісти друзям: