Стилі інтер'єрів
Уявіть собі таку ситуацію: Під одним дахом в мирі та злагоді живуть двоє людей. І вирішили вони оновити інтер'єр свого будинку. Але ось біда, бачення обох членів сім'ї кардинально не збігається! Один віддає перевагу класиці, інший - схильний до мінімалізму. Як же тут бути? На допомогу приходить стиль ЕКЛЕКТИКА. Варто відразу обмовитися, що такого стилю як еклектика не існує. Це скоріше напрямок в мистецтві, дизайні, архітектурі, яке має на увазі змішання будь чого, будь то стилів або ідеї.
Еклектика також еклектизм (грец. Εκλεκτός, «обраний, добірний», від грец. Εκλέγω, «вибирати, відбирати, обирати») стала популярною в 19 ст., коли дизайнери та архітектори, втомившись від жорстких рамок вирішили експериментувати. На жаль, велика частина інтер'єрів, картин і т.д. створених в цьому стилістичному напрямку виявляються невдалими. Тому часто еклектика виступає в негативному світлі. Але є поодинокі випадки, коли об'єднавши, здавалося б необ'едіняемое, виходить шедевр. Але щоб створити гармонійний інтер'єр в напрямку еклектика, потрібно мати тонке сприйняття простору.
Змішання стилів підходить для тих, хто готовий експериментувати, хто відкритий новому.
Характерним для інтер'єрів в напрямку еклектика є поєднання двох стильових напрямів об'єднаних однією якістю. Наприклад поруч можуть стояти диван з простими формами і класичне крісло, але матеріал обвивання у них буде одного кольору. Нерідко в еклектиці поєднується класика або навіть бароко з мінімалізмом або модерном. Тоді ліпнина і різьблення на меблях прекрасно врівноважується простими лініями і тканинами. Класична масивна люстра відтіняєтся рівними стінами. Такий інтер'єр ніколи не буде виглядати важким.
Матеріали, що використовуються:
Всілякі матеріали від класичних штукатурок до ультрасучасних декоративних панелей.
Форми, що використовуються:
Правильні лінії.
Характерні кольори:
Світлі кольори з яскравими, контрастними плямами